Redukce pigmentových skvrn


Pigmentové skvrny jsou malé či větší skvrny kožního barviva na pokožce. Jejich vznik ovlivňují jednak geny, jednak sluneční paprsky, které nutí melanocyty produkovat kožní barvivo melanin, což je ochrana kůže před ultrafialovým zářením. Pigmentace mohou vzniknout i jako následek spálení kůže, zánětů, hormonálního onemocnění, antikoncepce, věku.

 

V BOJI PROTI PIGMENTOVÝM SKVRNÁM NABÍZÍME TATO OŠETŘENÍ


Plazmaterapie – PRP Plazma bohatá na trombocyty

Jedná se o vědecky podloženou metodu založenou na využití vlastní bioaktivní plazmy bohaté na trombocyty k omlazení pokožky. S přibývajícími léty totiž dochází k poškození DNA a buněčných struktur. Plazma PRP bohatá na trombocyty účinkuje jako jedinečný „stavební materiál“ při „opravách“ organizmu na buněčné úrovni, který stimuluje faktory ovlivňující růst buněk a rovněž biologicky stimuluje poškozené buňky. Plazma PRP bohatá na trombocyty se úspěšně používá k regeneraci kožních buněk, tedy i k redukci pigmentových skvrn. Jak prokázalo mnoho vědeckých studií, proces stárnutí začíná na buněčné úrovni. V pokožce ubývá kolagen, klesá její hydratace a snižuje se také její odolnost vůči UV záření. Kůže se tenčí, začínají se objevovat vrásky, pigmentové skvrny či kruhy pod očima. CellularMatrix zastavuje chřadnutí buněk a aktivuje jejich regeneraci. Růstové faktory z vlastních krevních destiček (tzv. platelet rich plasma–PRP) výrazně přispívají k procesu tkáňové regenerace, produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové. Použitím této metody lze dosáhnout omlazení pokožky, ale také buněčné omlazení a dlouhodobou ochranu kůže před vnějšími (např. extrémní teploty) i vnitřními vlivy. CellularMatrix aktivuje regeneraci pokožky přímo v buňkách, ty začínají produkovat nový kolagen a obnovují své imunitní procesy, redukují se pigmentové skvrny.


Mikrojehličkování (Microneedling)

Umožňuje velmi efektivně redukovat pigmentové skvrny tím, že pomáhá rozptýlit nahromaděné melanocyty v podkoží. Pleť tak získá rovnoměrný barevný tón.

Ošetřením pomocí kyseliny hyaluronové lze vyplnit a vypnout nerovnoměrný povrch kůže, pomocí chemického peelingu jej zjemnit, za pomocí mikrojehličkování sjednotit barvu a odstranit nežádoucí pigmentace.


Chemický peeling

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která přispívá k barevnému sjednocení pleti a odstranění nežádoucích pigmentací.