Blefaroplastika


Nabízíme  klasickou operaci –  je vhodná pro klienty, kteří mají nadbytky kůže víček i tukové váčky.

Nabízíme miniinvazivní ošetření přístrojem Plexr – bez řezání  a bez jizev! –  je vhodné pro klienty, kteří mají nadbytky kůže víček bez tukových váčků


Operace očních víček patří mezi nejčastější výkony v plastické chirurgii. K lékaři pacienty přivádí povislá a ochablá kůže víček, tukové váčky pod očima, případně vrásky kolem očí.

Oční víčka jsou funkčně velmi exponovaná, proto také v této oblasti vidíme projevy stárnutí pleti poměrně brzy. Věkem totiž dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. Ty mohou být ovlivněny dědičností, typem kůže, životosprávou, ale také onemocněním ledvin, alergií atd. Operace očních víček, který řeší výše popsanou problematiku, spočívá v odstranění nadbytku kůže víček a vyjmutí tukových váčků. Zákrok se provádí ambulantně, v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách je potřeba, aby pacient během zákroku spolupracoval.


Pro náročné klienty jsme zavedli novinku – aplikaci plazmy PRP bohatou na trombocyty, která urychluje hojení a minimalizuje jizvy.

 


PRŮBĚH OPERACE

 

Plastice víček předchází důkladné vyšetření pacienta, aby se vyloučilo, že otoky očních víček jsou způsobeny jiným onemocněním.
Zákrok se provádí v místním znecitlivění (lokální anestezii), tedy ambulantně, bez narkózy, bez hospitalizace.
Nejprve se provede na kůži očních víček nákres, kdy si operatér vyměří rozsah nadbytečné kůže. Poté se kůže víček znecitliví injekčně anestetikem. Následuje odstranění nabytku kůže a vypreparují se tukové váčky. Kůže se sešije tenkým podkožním stehem. Vlastní operace trvá v průměru 50 minut. Ranku po operaci přelepujeme sterilní náplastí, která se nenamáčí a ponechává se po dobu jednoho týdne.

 


POOPERAČNÍ POKYNY
První den je nejdůležitější klid na lůžku.
Nezbytné jsou studené obklady (ne ledové), aby se zamezilo otokům a krevním podlitinám.
První týden po operaci omezte sledování tv i práci na počítači
Stehy se odstraňují mezi 6. a 7. dnem po operaci. Po vytažení stehů jsou jizvy růžové, k vyblednutí dojde během několika týdnů. Zalíčit je lze po 10ti dnech po operaci. Otoky a modřiny mohou přetrvávat dalších 10 dnů.
Kontroly a další postup určuje lékař dle stavu hojení.
Kancelářská práce je možná po 3 – 4 dnech, oči doporučujeme chránit tmavými brýlemi.
Po 2 – 3 týdnech hojení je možné začít s větší fyzickou námahou.
Hojení jizev je velmi individuální a je vždy potřeba dbát na rady ošetřujícího lékaře.