Injekční výplně


Injekční výplně jsou látky tělu vlastní nebo látky tělu cizí, které se aplikují pod kůži, aby vyhladily pokožku a zredukovaly vrásky, rýhy, vyplnily propadlé tváře a určité typy jizev. Mohou být také použity k dosažení plnějšího a smyslnějšího vzhledu rtů. Nejčastěji se používá kyselina hyaluronová, kolagen, vlastní tuk a jiné.

 

Anestezie je lokální většinou jen ve formě znecitlivujícího krému. Délka zákroku záleží na velikosti ošetřované plochy a druhu výplně. Návrat k běžným aktivitám je většinou možný takřka okamžitě po zákroku.

 

Celý zákrok většinou zabere od 20 minut až po 1 hodinu.

 

Injekční výplně zlepší váš vzhled a zvýší vaše sebevědomí, nicméně úplně nezmění vaši vizáž. Před rozhodnutím k podstoupení této procedury je nutno si uvědomit dočasný efekt zákroku. Vhodnými kandidáty pro injekční výplně jsou tedy ti jedinci, kteří jsou realističtí ve svých očekáváních.

 

Při vaší první konzultaci lékař zhodnotí stav oblastí, které mají být ošetřovány a pomůže vybrat nejvhodnější postup ošetření podle vašich očekávání, anatomických možností a životosprávy.

 

Lékař s vámi probere váš zdravotní stav, osobní anamnézu, alergii na léky, aby předešel možným problémům.

 

Krátce po zákroku můžete zaznamenat dočasně drobné potíže pulzace nebo jemné bodání v ošetřených oblastech. Mohou se objevit i modřiny a otoky, ale to je spíše výjimečné.

 

Veškeré zarudnutí zmizí během 24 hodin. Nicméně v určitých případech, zejména u osob se světlou pletí, toto zarudnutí může přetrvávat jeden i více týdnů. Po vpichu může zůstat malá ranka, která se však rychle zhojí