Obnova růstu vlasů pomocí PRP plazmy


Tato metoda účinně regeneruje kožní buňky a vlasové folikuly. Je vhodná pro ty, kdo se snaží řešit nadměrné vypadávání vlasů, ať už z důvodu špatné životosprávy, při problémech s krevním oběhem nebo z důvodu hormonálních změn během těhotenství a v době kojení či při vypadávání vlasů v ohraničených ložiscích (Alopecia areata). Je vhodná po muže i ženy.

 

Tento způsob využívá k léčbě vlastní krevní plazmu obohacenou o krevní destičky, které obsahují velké množství proteinů a růstových faktorů. Plazma PRP v místě aplikace stimuluje obnovu a růst buněk kůže a vlasů a podporuje aktivitu kmenových buněk. Po aplikaci, která se provádí tenkou jehlou, tak získají vlasové folikuly dokonalou výživu, dojde k jejich posílení a revitalizaci. Nejprve se zastaví padání vlasů, poté dojde k postupnému zahušťování vlasového porostu a růstu vlasů i v místě lysin.
Jedná se o velice bezpečný a šetrný způsob léčby. Vzhledem k tomu, že účinná látka se získává z krve samotného pacienta, nehrozí riziko následných komplikací či alergií a minimalizuje se také riziko imunologických reakcí. Pro dlouhodobost účinku je vhodné ošetření jednou ročně zopakovat.


PROTOKOL LÉČBY PRO MUŽE A ŽENY

muži:
1. ošetření s použitím 3 zkumavek

2. s použitím 2 zkumavek

3. s použitím 1-2 zkumavek, vždy ve 30-ti denních intervalech.

Udržovací péče: 1 ošetření každých 6-12-18-24 měsíců podle potřeby. (Opakovaná ošetření se provádí v případě opětovného vypadávání vlasů)

ženy:
1. ošetření s použitím 2 zkumavek,

2. s použitím 1 zkumavek.

Poté následuje vyhodnocení výsledků.

Pro areata neexistuje jednoznačně daný protokol. Doporučuje se agresivní léčba, používané množství PRP závisí na rozměrech ošetřované oblasti. Opakovaná ošetření se provádí 3-4-krát ve 30-ti denních intervalech; po každém ošetření následuje vyhodnocení výsledků. V případě zlepšení pokračujte v léčbě do dosažení požadovaného výsledku.


Aplikace probíhají v odstupu 1 měsíce