Mikrojehličkování (Microneedling )


Mikrojehličkování neboli Microneedling je elegantní a vysoce účinná metoda, která stimuluje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu a spouští kaskádu omlazujících procesů v kůži. Je efektivní pro omlazení a zpevnění pleti, vyhlazení jemných vrásek, účinná při léčbě jizev, strií, akné, hyperpigmentace i rozácey .

Mikrojehličkování je vhodné pro všechny typy pleti a může být použito i na ošetření křehké pokožky okolí očí a krku.

Koncept mikrojehličkování je založen na vlastnosti samoobnovovací schopnosti pokožky.

Jehličky vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu.

Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování také vytváří kanálky, kterými jsou účinné látky absorbovány mnohem rychleji a efektivněji. Proto každá takováto účinná látka ve spojení s mikrojehličkováním rychle prostupuje do oblasti, kam je určena. Léčebný účinek výživných látek, např. sér, je tak mnohonásobně vyšší. Studie prokazují, že použití mikrojehličkování může zvýšit účinnost takovéto topické terapie až o několik set procent.


VÝHODY

 • Vhodná pro všechny typy pokožky
 • Může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla
 • Nepoškozuje pokožku (není ablativní)
 • Nevyvolává citlivost pokožky na UV záření
 • Bez rizika změny barvy kůže
 • Vhodná i pro tenkou pleť
 • Vhodná i pro pleť po chemických peelinzích nebo laseru
 • Pro komfort pacientů mohou být použita topická anestetika
 • Krátká doba hojení
 • Proceduru je možné opakovat
 • Finančně výhodná metoda

INDIKACE

Stárnoucí pokožka (pro obnovu pevnosti a tonicity povadlé pokožky)

Je to alternativa k drobným faceliftovým procedurám. Je např. možné dosáhnout skvělého výsledku v oblasti nad očima, a to díky přirozenému zpevnění pokožky kolem obočí.

Posílení jemné kůže

Je to vhodná alternativa ablativního resurfasingu u pacientů s tenkou kůží. Téměř bezbolestná a finančně výhodná terapie oproti neablativní laserové terapii (frakční laser).

Vyhlazování jemných vrásek

Mikrojehličkování vyvolává přirozenou syntézu kolagenu, významně zvyšuje penetraci účinných látek a tudíž léčebný účinek topických výživových sér je mnohonásobně vyšší

Akné a jizvy

Mikrojehličkování zlepšuje texturu pokožky a zmenšuje velikost pórů.

Snižuje viditelnost jizev po akné, zlepšuje vzhled jizev po planých neštovicích,zlepšuje vzhled starých jizev a jizev po operacích.

Hyperpigmentace

Redukuje pigmentové skvrny, pomáhá rozptýlit nahromaděné melanocyty v podkoží. Ohraničené okraje pigmentových skvrn mizí, pleť získává rovnoměrný barevný tón.


PÉČE PO OŠETŘENÍ

Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 - 48 hodin. Po tuto dobu doporučujeme na pleť aplikovat pouze hydratačně – regenerační sérum.

 

Make-up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod).

Předčasné použití make-upu by mohlo zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených mikrokanálků. Mohlo by také dojít ke vzniku zánětlivého procesu ošetřené pokožky.

Běžný režim péče doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).


NÁSLEDNÁ TERAPIE

Mikrojehličkování může být opakováno bez omezení každé 4 týdny. Většinou stačí cyklus 3 sezení s intervalem 3-4 týdnů. Interval 3 až 4 týdnů umožňuje maximální usazení nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého sezení.

Nicméně tvorba kolagenu může pokračovat až po dobu 12 měsíců.

Technika mikrojehličkování může být kombinována i s aplikací výplňových materiálů (v odstupu cca 10 dnů dle stavu hojení pleti).