Masáže


Jakmile vstoupíte, otevře se před Vámi svět, kde můžete zastavit proud myšlenek a vychutnat pohlazení po těle i duši. Poslouchat příjemnou hudbu a vlídné slovo. Dotek totiž dělá v životě velmi mnoho....


NABÍZÍME TYTO MASÁŽE:


 Ayurvédská masáž

Jedna z nejúčinnějších a nejpříjemnějších masáží, která brání předčasnému stárnutí. Tato masáž se soustřeďuje na individuální přístup s použitím vhodných léčivých olejů a bylin. Tím navozuje v těle rovnováhu. .
Hlavními cíli áyurvédské masáže jsou vyloučení toxinů a odpadních látek, pročištění, regenerace a udržení síly a energie. Masáž přivádí rovnováhu těla tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky. Každá konstituce vyžaduje vhodný olej. Tak se maximálně posílí jeho léčebná účinnost.
U dítěte tato masáž podporuje růst a dýchací systém, krevní oběh, snižuje hladinu stresových hormonů, zlepšuje pohyblivost, snižuje depresi, posiluje imunitu. Zvláčňuje pokožku, podporuje spánek. Posiluje zrak a svalstvo.


Aromaterapeutická masáž

Regenerační aroma masáž je pohlazením na těle i na duchu – pomáhá udržovat psychickou i fyzickou formu. Přináší celkovou úlevu, přímo ovlivňuje nervovou soustavu a hormonální systém, zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje metabolismus, poskytuje regeneraci sil po jakékoliv zátěži – fyzické i duševní. Regenerační aroma masáž působí při prevenci úrazů a nejrůznějších zdravotních problémů, zpomaluje stárnutí a jeho příznaky (napíná a vyhlazuje kůži, zpomaluje vznik vrásek, tím vším přispívá k lepšímu a mladšímu vzhledu člověka.
Do základního 100%-ě přírodního oleje jsou přidávány éterické oleje, které pomáhají k maximálnímu uvolnění a současně přispívají k uvolňování emocionálních bloků v těle.


Masáž horkými lávovými kameny

Budete hýčkáni pomocí vonného oleje a teplých lávových kamenů. Tato technika patří mezi nejluxusnější a nejpříjemnější masáže. Svými relaxačními a regeneračními účinky jistě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž lávovými kameny Vás dovede k absolutní relaxaci, uvolnění a mnohdy vás ukolébá i k posilujícímu spánku.
Jedná se starodávnou, mýtickou čínskou masáž. K této terapii se používá 53 hladkých lávových kamenů které se nahřejí ve vodní lázni a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma největšími kameny, které se drží v dlani. Teplo prostupuje hluboko do celého těla, zde způsobuje úplné uvolnění a nabití organizmu sílou draka. Na konci masáže přichází hluboký klid a vyrovnání těla a mysli.


Detoxikační medová masáž

Medová masáž je speciální masážní technikou, při níž vám terapeut potírá záda voňavým rozehřátým medem, který je následně pomalými pohyby vmasírováván do kůže klienta. Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních pohybů dochází k vyplavování toxinů – škodlivých látek, které se za dlouhou dobu nahromadily v těle klienta a trvale oslabují jeho imunitu.
Detoxikační medová masáž trvá 20-60 minut (v závislosti na individuálním průběhu masáže), kdy med v průběhu masáže a v závislosti na množství toxinů v těle klienta mění svou barvu i konzistenci. Důsledkem této mimořádně účinné manuální techniky je nejen vyplavování škodlivin a tím i aktivace vnitřních orgánů, ale zároveň dokonalá celková relaxace organismu.
Okamžitým efektem této masáže je příjemná relaxace a mírná únava. Pozitivní účinky detoxikace organismu lze hodnotit až po delší době.


Míčkování – míčková facilitace

Míčkování je reflexní metoda, při níž se molitanovým míčkem masíruje určitý kožní úsek. Reflexní cestou dochází k ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, snížení napětí příčně pruhovaných, hladkých svalů a k jiným změnám, které napomáhají výraznému zlepšení stavu. Metoda byla původně vyvinuta při léčení astmatických dětí. Po „namíčkování“ došlo k ústupu dechových obtíží a vykašlání hlenů.
Tato metody byla dále rozpracována a míčkování se dnes používá u celé řady dalších nemocí.


Léčivé baňky – masáž

Velmi vhodná metoda pro zmírnění a odstranění bolestí páteře a pohybového aparátu. Baňky různých velikostí se přikládají na tělo. Díky podtlaku, který vznikne rozpínáním teplého vzduchu, se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř – dané místo se silněji prokrví a působením podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již bezprostředně po masáži se často dostaví nečekaná úleva. Používání baněk má dvojí účinek: všeobecný (pročištění krve, zlepšení krevního oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému) a místní (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů).
Tato masáž má pozitivní vliv na kůži, svaly i klouby, je velmi vhodná pro revmatiky, protože se při ní lépe prokrvují klouby a zvýší se sekrece synoviální tekutiny.


Havajská masáž LOMI-LOMI

Masáž Lomi Lomi byla již od pradávna praktikována kmenovými šamany na Havajských ostrovech jako součást několikadenních rituálů na podporu duševního a fyzického zdraví člověka. Původně byla vyhrazena jen pro kmenové vůdce. Dnes se šíří po celém světě a získává si stále větší oblibu.
Havajský název „Lomi Lomi“ (v překladu „milující ruce“) velmi dobře vystihuje průběh masáže, pro kterou je pozorný a citlivý dotek maséra základem.
Při havajské masáži zapojuje masér ve velké míře předloktí a lokty. Střídají se jemné povrchové techniky s technikami hlubšími. Masáž je pomalá, plynulá, rytmická a velmi příjemná! Její účinky umocňuje použití kvalitních masážních olejů, vonných esencí a příjemná hudba. Jedná se o masáž, která velmi účinně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém a podporuje detoxikaci organismu.


Masáž bylinnými pečetěmi

Masáž trvá 120 minut, jedná se o masáž celého těla a provádí se buď při novoluní nebo při úplňku, kde jsou léčebné účinky zdvojnásobeny.

  • Bylinná pečeť Novoluní – Navozuje pocit vyrovnanosti, uvolňuje napětí a vylaďuje tok životních sil. Bylinnou masážní pečeť nahříváme min. 20 minut nad vodní parou. Teplou pečetí bodově prohřejeme celé tělo a následně jej promasírujeme teplým olejem.
  • Bylinná pečeť Úplněk – Uvolňuje namožené svalstvo a prohřívá klouby. Posiluje tok tělesných sil, pozvedá odvahu a zahřívá ducha. Bylinnou masážní pečeť nahříváme min. 20 minut nad vodní parou. Teplou pečetí bodově prohřejeme celé tělo a následně je promasírujeme teplým olejem.

Gua-sha masáž

V překladu znamená „gua“ pohyb jedním směrem, škrábání a „sha“ znamená špatné, dohromady tedy „seškrábat všechno špatné“. Škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve „sha“ v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrch dostává odváděný odpad.
Gua-sha (kvaša) masáž přišla z Číny před 2000 lety a doposud se tam hojně používá. Toto takzvané poškrabování se provádí škrabkou, na kterou se nejlépe hodí destička z jadeitu. Jadeit má velice pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla. Už odedávna se jím léčily i potíže při zažívání, koliky, žloutenka a žaludeční potíže. Olej jemným způsobem ovlivní náš tělesný a duševní stav, zlepší a zesilní pozitivní efekt světla na psychiku, blahodárně ovlivňuje procesy v nervovém centru, zmenšuje tělesnou reakci na stres, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu a vylučování moči. Gua-sha je holistická metoda, která účinně detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabování se objeví tzv.škrábance, jejichž barva a intenzita indikuje stav organismu a jeho překyselení. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Masáž je zcela bezpečná, pouze při prvním proceduře může díky prvotnímu čištění nastat svědění pokožky. Účinek Gua-sha je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Je krátká a velice účinná.
Gua-sha se používá všude tam, kde má klient bolesti spojené s akutní nebo chronickou nerovnováhou v těle, například při bolestech svalů a kloubů, při všech typech nastydnutí a chřipkových onemocněních, při začínajícím bronchiálním astmatu, při ischiasu, při metakarpálech.


Moxa a moxování

Moxováním neboli využíváním tepla hořícího pelyňku se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla – postižených ploch nebo akupunkturních bodů.
Tato metoda využívá znalostí tradiční čínské akupunktury, kdy teplo pelyňku prostupuje tělo do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.
Na tělo má silný tonizující účinek, posiluje jej v boji proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Pozoruhodně účinné je moxování zejména u preventivního posilování organismu a utužování zdraví.
Moderními výzkumy se zjistilo, že moxování zvyšuje počet erytrocytů, leukocytů, endorfinů a má antihistaminové působení, takže tlumí záněty.


Širodhara

Je to pročišťovací technika, při níž dojde k hlubokému uvolnění nervového systému pomocí aplikace teplého oleje na oblast hlavy. V sanskrtu (staroindickém jazyku) znamená širo = hlava a dhara = tok. Při této několik tisíc let staré léčebné metodě teče tenkým pramínkem tekutina (nejčastěji teplý bylinný olej) ze speciální nádoby na čelo.
Jedná se neobyčejně účinnou léčebnou a relaxační techniku. V Ájurvédě se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích procedur, používá se k odstranění příčiny mnoha nemocí. Z těla se vylučují nahromaděné toxiny, způsobující nemoci a zároveň se vyživují tkáně. Širodhara posiluje organismus a prodlužuje věk. Širodhara zajišťuje ideální přísun živin v těle i mysli. V této pročišťovací a omlazovací terapii (nazývané v Ájurvédě rasajána), která je jedinečná a najdete ji jen v Ájurvédě, se tělo pročistí a uvede zpět do rovnováhy.
Širodhara, starodávná účinná a prověřená metoda, se používá úspěšně již 5000 let a působí léčivě u přibližně 80 nemocí. Tato terapie je vhodná na jakoukoliv nerovnováhu, tam, kde je příliš stresu v životě. Což je pravda pro nás všechny. Terapie je vhodná i pro děti od 10 let.


Ušní svíce

Svíce je uprostřed dutá, nemá knot, vnitřní část je z přírodní tkaniny a navrchu tenká vrstva včelího vosku. Svíce se určeným koncem vloží do ucha tak, že ční kolmo ven, druhý konec se zapálí. Na principu komínového efektu, vytahuje nepotřebné usazeniny z ucha do svíce. Působení tepla zároveň stimuluje vnitřní mikrosystém ucha a pomáhá uvolnit napětí v hlavě i těle. Během masáže je slyšet uklidňující zvuk připomínající slabé praskání ohně v krbu. Zatimco svíčka hoří, aktivuji jemným tlakem energetická zakončeni na hlavě.
Vhodné při opakujících se bolestech hlavy, napětí či tlaku v hlavě, stresech a pro pocit příjemného uvolnění.
Je možné použít svíce s bylinkami dle diagnozy např.heřmánkové,levandulové,ylang ylang a další… Procedura trvá přibližně 40-60 minut.


Baby masáže

Masáže kojenců pomáhají odstranit psychické i fyzické trápení způsobené těžkým porodem a znovu navodit jakési energetické propojení mezi dítětem a jeho nejbližšími.
Základem masáže je dotyk. Tělesný dotyk patří k přirozenému chování všech savců – tedy i lidí. Láskyplný dotyk je pak součástí správné výchovy, dítě jím nemůžete rozmazlit, dítě jej potřebuje spolu s vlídným slovem, aby se rozvíjelo po lidské stránce. Tak jako děti potřebují vyváženou stravu, tak potřebují lidský dotyk jako životní potřebu, jestliže dítěti schází, jeho citový i fyzický vývoj je narušen.


Reiki

Léčebné umění pocházející z Japonska je zároveň názvem pro univerzální životní energii. Posiluje, harmonizuje a očišťuje na tělesné, citové a duševní úrovni. Aktivuje sebeléčebný potenciál člověka a přenáší se dotykem rukou. Slouží k posílení naší životní energie a k pročištění našich energetických drah a center v našem těle. Doporučuje se při tělesné únavě, celkové vyčerpanosti, depresích a migrénách.
S použitím drahých kamenů se působení na energetický systém člověka zesiluje a účinek přetrvává po delší dobu. Reiki se předává obvykle vleže při relaxaci a přes oblečení. Tato procedura je velmi jemná, příjemná a zklidňující. Terapie trvá zpravidla 60 – 90 minut.


Reflexní terapie

Stejně jako akupresura či akupunktura, vycházejí ze starého, tradicí přenášeného umění, které má obdobu např. v Číně. Přes určitou podobnost však oba léčebné postupy nejsou spolu identické.
Základy reflexní terapie vycházejí ze známého poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní zóny, které odpovídají příslušným orgánům nebo oblastem těla. Na chodidlech se nacházejí reflexní plošky odrážející zóny celého těla. Chodidlo nám tak vlastně zobrazuje celé lidské tělo. Reflexní zóny jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu a jejich umístění na chodidle odpovídá poloze orgánu v těle člověka.
Reflexní terapie je celostní metoda užívaná jako prevence pro udržení zdraví, či jako léčebná metoda při většině závažných onemocnění. To vše vždy za doprovodu dalších léčebných forem (konvenční medicína, fytoterapie, aromaterapie, dietologie, apod.). Pracuje se s reflexními zónami a plochami hlavně na chodidlech i na rukách. Působí se na ně pomocí tlaku a masáží. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii (masáž), ale také pro poměrně spolehlivou diagnostiku.
Tuto terapii je vhodné aplikovat při nedostatečnosti krevního oběhu dolních končetin, revmatizmu, artróze, dně nebo při rekonvalescenci poraněných svalů, kloubů a kostí. Blahodárně působí na oteklé a unavené nohy po namáhavém fyzickém výkonu. Má osvěžující účinky a podporuje tok lymfy, dále napomáhá odtoku zplodin látkové výměny.


Parafínová terapie

Parafínová lázeň a zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Běžně se aplikují v lázních především v oblasti páteře, kloubů a svalů, parafínové zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají také blahodárný účinek na celé tělo, cítíte se uvolněně, účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt – pokožka je sametově hebká.


Kokosová terapie

Jde o unikátní masáž s přírodní vůní kokosu. Budete se cítit od hlavy až k patě zahaleni do jemné exotické vůně dálek. Pleť sametově zjemní a příjemná vůně přispěje k uvolnění a dodá radost ze života. Dopřejte si příjemnou relaxační masáž kokosovým olejem a zregenerujte vaše unavené tělo, které se uvolní z nervového i svalového napětí.
U této masáže je též možný peeling z extra panenského kokosového oleje, krystalků cukru z cukrové třtiny a přírodního aroma, který omlazuje pokožku. Urychluje výstavbu nové zdravé tkáně, vyživuje a hluboce hydratuje. Je vhodný pro všechny typy pleti.


Tymiánová regenerační masáž

Tymiánová regenerační masáž je ideální pro unavené tělo, obzvláště pak nohy. Odstraňuje bolesti, zmírňuje křeče, otoky, pomáhá při drobných výronech, poraněních. Regenereruje a zvláčňuje pokožku. Masáž se provádí v těchto oblastech: záda, krční páteř, zadní strana nohou včetně reflexologie chodidel.


Levandulová masáž

Levandule účinně působí na psychiku, tělo i emoce. Relaxační levandulová masáž je vhodná při psychických a citových problémech, je to povzbuzující prostředek pro celé tělo. Pomáhá při kožních onemocněních, popáleninách, poraněních, regeneruje kůži a doporučuje se i pro citlivou dětskou pokožku. Přináší úlevu při bolestivé menstruaci, stejně jako při bolestech hlavy. Je vhodná pro relaxaci a přináší zdravý, osvěžující spánek. Doporučuje se všem lidem se sedavým zaměstnáním, při nerovnoměrném nebo jednostranném zatížení svalů, při častém bolení zad.


Čokoládová masáž

Horká čokoládová masáž je luxusní procedura, která omlazuje a vyhlazuje pokožku. Zbavuje pokožku odumřelých buněk a činí ji jemnou. Podporuje odplavování škodlivých látek z těla, má antioxidační účinky a pozitivně působí na mysl.
Čokoláda je bohatá na minerály jako vápník, draslík a hořčík, vitaminy, polyfenoly, teobromin, esterol, kofein. Díky právě kofeinu je čokoládová masáž vynikající procedura proti celulitidě. Blahodárně působí na zpomalení procesu předčasného stárnutí – vyživuje, omlazuje, regeneruje a tonizuje pokožku.
Přes čokoládovou masáž se do pokožky dostává také fenyletamin, látka, kterou mozek hojně potřebuje při psychickém vypětí. Čokoláda stimuluje v mozku tvorbu dopamínu, uvolňuje endorfíny a serotonin – zdroje štěstí.


Čokoládovo-medová masáž

Když spojíme účinky čokolády a medu na organismus, dosáhneme maximální pohody, relaxace a uvolnění. Při masáži se vytváří endorfiny tzv. hormony štěstí a získáváme úžasnou vitalitu a životní energii.
Během masáže se vaše pleť zbavuje vrásek, šupin a odumřelé kůže. Čokoláda a med vrátí kůži pružnost, mládí a pomáhá redukovat strie.


Relaxační antistresová masáž

Tato masáž je zvláště důležitá v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží. Technika masáže umí pomoci od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, pomáhá podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu. Používají se při ní jemnější a pomalé hmaty pro navození klidu a pohody.


Afradisiakální masáž YLANG-YLANG

Úkolem této masáže je navodit dokonalý relaxační stav, kdy si můžete plně uvědomit svoje tělo, jeho krásu a všechno, co vám nabízí. Zároveň si můžete uvědomit i svoji mysl, jak se v okouzlení a bezpečí zastaví a nabídne jiný způsob vnímání. Toto absolutní uvolnění umožní životní energii, aby se mohla znovu volně rozběhnout vaším tělem, umožní rozpouštět „zakuklené“ shluky negativních energií a čistit je. Budete neustále pod silným proudem čistích a dokonalých energií, které k vám budou přivedeny a nasměrovány na vaše tělo. Jemné a hladivé pohyby dlaní a předloktí budou tyto energie pomáhat rozvádět po těle a probouzet energie ukryté uvnitř vás a povzbudí vaše smysly.